Optymalizacja krok po kroku

 Optymalizacja strony internetowej stanowi podstawę skutecznego pozycjonowania. Poznaj tajniki optymalizacji stron krok po kroku.

1. GSC

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie strony do Google Search Console. Należy dodać wszystkie wersje strony, czyli jeśli jest zainstalowany certyfikat SSL, strona powinna być zgłoszona w wersjach: Kolejno należy wskazać wyszukiwarce Googla, która wersja strony jest preferowana i to właśnie ta wersja będzie widoczna na liście wyszukiwani.

2. META TAGI

Następnie uzupełnij TITLE oraz DESCRPTION strony. Pamiętaj, aby były one tematycznie powiązane z treścią strony. W TITLE umieść na samym początku najważniejsze frazy, możesz dodać również miasto, w której prowadzisz swoją działalność. W DESCRPTION umieść opis zawierający odmiany lub alternatywne frazy kluczowe z TITLE.

3. CONTENT IS THE KING!!!

Treść, treść i jeszcze raz treść. Im jej więcej, tym lepiej. Dla ciekawostki – strony w USA są tak długie i nafaszerowane treścią, że można je przewijać wiele minut. Dziś świadomość treści i budowania scrolling pages dopiero stawia pierwsze kroki. Prędzej czy później ten trend również dotrze do nas, zatem już dziś zadbaj, aby na Twojej stronie było jak najwięcej treści.

4. Nagłówki

Istotnym elementem treści jest odpowiednie sformatowanie nagłówków strony. Dobierz do nagłówków właściwe frazy kluczowe. Ilość nagłówków jest też istotna – ale już to zadanie zleć specjalistom od SEO.

5. Mapa strony i robots.txt

Wygeneruj plik robots.txt i mapę strony xml. Mapę strony należy dodać do GSC, aby wszystkie strony mogły się szybko i skutecznie zaindeksować.

6. Usuń błędy

Usuń wszystkie błędy 404, ich listę generuje GSC. Wszystkie błędy 404 przekieruj na 301.

7. Alty

Każda grafika powinna być wyposażona w opis oraz opis alternatywny. Powinien zawierać on frazę i prezentować, to co jest widoczne na zdjęciu. Napisaliśmy na ten temat oddzielny poradnik, który znajdziesz tutaj.

8. Nie zapominaj o paginacji

Jeśli masz bloga, nie zapominaj o prawidłowym ustawieniu paginacji, aby uniknąć duplicate content.

9. Linkowanie wewnętrzne

Linkuj wewnętrznie strony między sobą, aby ułatwić użytkownikom łatwe poruszanie się po stronie (przykład znajdziesz w punkcie 7. tego wpisu :).

10. Pogrub frazy w treści

Możesz dodatkowo pogrubić fraz w treści, by odpowiednio zwrócić na nie uwagę robotom indeksującym Twoją witrynę. Używaj tagu zamiast , gdyż tag ten nie jest jedynie „fizycznym” pogrubieniem czcionki, ale również logicznym wyróżnieniem tekstu dla robotów.

Optymalizacja Twojej strony internetowej to pierwszy krok do skutecznego pozycjonowania

Wykonanie prawidłowo optymalizacji wymaga specjalistycznej wiedzy SEO specjalisty. W naszej firmie optymalizujemy strony od 2009 roku. Posiadając tak bogate doświadczenie swoje strony powierzają nam duże firmy i znani blogerzy. Mieliśmy przyjemność optymalizować stronę blogera Łukasza Podlińskiego, sprawdź nasze realizacje: https://www.podlinski.net/

Chcesz, żebyśmy optymalizowali Twoją stronę internetową?

Sprawdź naszą ofertę.

    Zostaw swój komentarz tutaj